З 17 квітня 2018 року батьки зможуть обрати для своїх дітей лікаря
який буде надавати їм первинну медичну допомогу та підписати з ним Декларацію про надання первинної допомоги.

Крок 1. Оберіть лікаря

Найпростіший варіант – ви обслуговувались у дільничного педіатра і залишились задоволені результатами.

Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно.

Ви також можете ознайомитись з усіма лікарями на сайті закладу – www.tmdkl.te.ua у розділі Інформація для батьків /Список лікарів закладу за Первинним рівнем надання медичної допомоги та в холі приміщень амбулаторій загальної практики сімейної медицини .

Пам’ятайте, що зараз ви не мусите звертатись до лікаря «строго за пропискою» – можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо.

Крок 2. Підпишіть декларацію

Для підписання Декларації необхідно звернутись до закладу (амбулаторії), де надає допомогу обраний вами лікар.

Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – паспорт та ідентифікаційний номер одного з батьків, а також свідоцтво про народження дитини та її код . У випадку, якщо ви являєтесь опікуном дитини, то додатково ще подається посвідчення опікуна.

Відсканувати документи у медичного реєстратора та заповнити Декларацію у кабінеті обраного вами лікаря.

Лікар роздрукує Декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках. Один примірник Декларації залишається у вас, другий у лікаря разом з належним чином завіреними копіями документів.

Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря.

На випадок відпустки або хвороби у кожного лікаря є заміна — інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо вам знадобиться допомога, а ви знаходитесь в іншому місті, звертайтесь до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів – 900 чоловік. Без медичної допомоги не залишиться ніхто.

Крок 3. Звертайтесь за необхідності

Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як показує світовий досвід більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності надають направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписують рецепти на ліки та будь-які медичні довідки.

Тож з цих міркувань краще обирати лікаря, який практикує поруч з вами – це скоротить витрати часу на дорогу.