Контактний телефон: (0542) 66-18-64
Е-mail: smdkl_nevrolog@ukr.net

Неврологічне відділення для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням функції опорно-рухового апарату і дітей з розладами психіки та поведінки.
До 1958 року медичну допомогу дітям з неврологічною патологією надавали педіатри та неврологи дорослої мережі. В 1958 році був вперше організований в обласній поліклініці консультативний дитячий неврологічний прийом. В 1961 році в дитячому соматичному відділенні обласної лікарні було виділено 10 неврологічних ліжок із м. Суми та районів області. В 1968 в плані організації спеціалізованої медичної допомоги дітям було організоване дитяче неврологічне відділення на 30 ліжок. В 1984 році відділення розширено до 40 ліжок та переведено на базу міської дитячої лікарні. Дитяча неврологічна служба одна із наймолодших видів спеціалізованої допомоги дитячому населенню.
На даний час відділення розгорнуто на 15 ліжок (діти від народження та до 18 років), з них: 8 – неврологічних, 5 – психіатричних та 2 – паліативних ліжка.
Здійснює організаційно-методичну, планово-консультативну та термінову допомогу в місті та області, являється базою для підготовки лікарів дитячих неврологів, лікарів-інтернів, а також педіатрів та неврологів дорослої мережі по дитячій неврології.
Госпіталізуються у відділення діти з неврологічними захворюваннями, нейроінфекціями, частково нейрохірургічними, проводиться рання та пізня реабілітаційна терапія дітей з перинатальною патологією, дитячим церебральним паралічем, залишковою патологією нейроінфекцій, черепно-мозковими травмами, ушкодженнями периферичної нервової системи, головні болі різної етіології.
Показання до госпіталізації:
- Наслідки преінтранатального ураження нервової системи;
- Парези, паралічі;
- Дитячий церебральний параліч;
- Пухлини нервової системи;
- Епілепсія;
- Пурушення сну;
- Спадкові хвороби;
- Судинні ураження;
- Нейроінфекції;
- Лицева міокемія;
- Вроджені аномалі;ї
- Астено-невротичний синдром;
- Неорганічний енурез;
- Невроз нав’язливих рухів;
- Вегетосудинні дистонії;
- Розлади поведінки;
- Гострі поліморфні психотичні розлади;
- Тривожно-депресивні розлади;
- Затримка мовного розвитку;
- Заїкання;
- Гостра реакція на стрес;
- Олігофренії;
- Порушення адаптації;
- Анорексія;
- Аутизм;
- Паліативна допомога.
Діти перебуваючи в неврологічному відділенні отримують:
Лікувальні процедури:
- Кінезотерапія;
- Усі види масажу;
- Фізіотерапевтичні процедури на сучасному обладнанні;
- Лікувальнуа фізкультуру;
- Медикаментозне лікування.
Діагностичні процедури:
- Лабораторне обстеження;
- Електрокардіографія;
- Кардіоінтервалограма;
- Усі види ультразвукового дослідження, доплерографія;
- Рентгенографічне обстеження;
- Комп’ютерна томографія;
- Магнітно-резонансна томографія.
Для виявлення супутніх паталогій в умовах відділення можете отримати консультаці лікарів – спеціалістів, заняття з логопедом та
лікарем- психологом, ерготерапевтом, фізичним терапевтом.
Лікарі відділення:
В 1983 році закінчив Харківський медичний інститут, педіатричний факультет. На базі Сумської обласної лікарні отримав спеціалізацію «Дитяча неврологія»ю Голова Асоціації дитячих неврологів у Сумській області.
Міський дитячий невролог. Стаж роботи за фахом – 41 рік
Володіє усіма інструменттальними методами діагностики у дитячій неврології, включаючи східну рефлексотерапію. Проходив навчання з ботулінотерапіі в закордонних клініках. Має сертифікат на проведення ботулотоксин А терапії.
Основні напрямки роботи – лікування епілепсії, неврозів, спастичних паралічів з використанням ботулінотерапіі, головного болю напруження, нейроінфекцій та інше. У 2021 році пройшов тематичний цикл «Паліативна та хоспісна допомога».

Заіка Тетяна Анатоліївна
В 2002 році закінчила Сумський державний університет медичний факультет «Лікувальна справа».
В 2003 році пройшла інтернатуру за спеціальністю дитяча неврологія на базі ХМАПО.
Стаж роботи з даного фаху 22 роки.
В 2021 році пройшла курси спеціалізації з фізичної та реабілітаційної медицини на базі ХМАПО. Є членом Громадської Організації «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини».
Проведення електроенцефалографії (ЕЕГ), к діагностичного методу, який використовується для дослідження електричної активності мозку. Допомагає діагностувати неврологічні захворювання та порушення функціонування головного мозку.
Показання для проведення ЕЕГ можуть включати:
- епілепсію;
- порушення сну;
- порушення свідомості;
- черепно-мозкові травми;
- запальні захворювання головного мозку;
- психічні розлади.
ЕЕГ може також використовуватися для спостереження за ефективністю лікування або для оцінки загального стану мозкової активності у пацієнтів.

Цілодобовий ЕЕГ – моніторинг (відео-ЕЕГ-моніторинг) – це метод діагностики, який передбачає тривале спостереження за електричною активністю мозку пацієнта, поєднане з відеозаписом для фіксації можливих проявів епілептичних нападів або інших розладів.
Цілодобовий моніторинг дає можливість лікарю отримати повнішу картину про електричну активність мозку протягом доби, що є важливим для уточнення діагнозу та вибору тактики лікування.
Електронейроміографічне обстеження (ЕМГ) – проводиться з метою діагностики нервової системи. Допомагає визначити ушкодження периферичних нервів, корінців спинного мозку, м’яів, нервово-м’язової передачі та інших структур, що можуть спричинити м’язову слабкість або втрату чутливості. Цей метод допомагає встановити ступінь ураження нервів та м’язів, оцінити важкість процесу, а також з’ясувати, чи є процес оборотним.
Це обстеження широко використовується при діагностиці таких захворювань, як полінейропатія, міастенія, м’язова дистрофія, радикулопатії та інші паталогії, що впливають на нервову систему та м’язи.
Пост медичної сестри – це робоче місце, обладнане для медичного персоналу, який здійснює безпосередній нагляд і догляд за пацієнтами у відділенні. Розташований поблизу палат для забезпечення швидкого реагування на потреби пацієнтів і надання першої медичної допомоги. Він виконує ключову роль у забезпеченні організованості, оперативного обслуговування та моніторингу стану хворих.
Для надання паліативної медичної допомоги – це спеціально об лаштована палата у відділенні, призначена для підтримки та догляду за пацієнтами з важкими хронічними станами. Основною метою паліативної допомоги є забезпечення максимально можливого комфорту пацієнта, полегшення симптомів захворювання, а також надання психологічної та емоційної підтримки пацієнту та його родині.