До Всесвітнього Дня здоров’я 08.04.19 в Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ відбулося спілкування фахівців «Клініки, дружньої до молоді» КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» з студентами на тему профілактики ВІЛ/СНІДу.

Зустріч проводились у рамках Акції «Здоровим бути модно!» та лекторію «Молодь за здоровий спосіб життя».

«Щоб досягти позитивних показників у стані здоров’я та відповідальній поведінці молоді, необхідно налагодити співпрацю та консолідувати зусилля з освітянами та систематично проводити освітні і профілактичні заходи. З Сумською філією ХНУВС нам це вдалося. Маємо багаторічну продуктивну співпрацю в профілактичній роботі з молоддю. Організація заходу стала можлива завдяки сприяння провідного фахівця з виховної роботи Анни Іванівни Мітітєл», – говорить завідуюча відділенням «Клініка, дружня до молоді, Владлена Концевич.

Психолог КДМ, Таїсія Луцьковська, ознайомила студентів з основними принципами роботи «Клініки, дружньої до молоді», приділила особливу ресурсам та можливостям юнацького віку. Разом зі студентами сформували девіз дорослості: «Я – найголовніша людина в своєму житті, яка здатна піклуватися про себе та бути відповідальною».

Завідувачка цієї установи, Владлена Концевич, озвучила що впливає на наше здоров’я та процент впливу:

  1. умови навколишнього середовища 20%;
  2. спадковість 20%;
  3. медичні послуги, вчасне звернення за медичною допомогою, відмова від самолікування 10%;
  4. спосіб життя – 50%.

А також наголосила, що проблеми в репродуктивній сфері дорослих беруть початок у підлітковому віці. Було проведено групове дотестове консультування. Озвучені та всі шляхи передачі ВІЛ та засоби захисту.

Студенти переглянули документальний фільм про реальне життя людини з ВІЛ з метою мотивування пройти тест.

Всі охочі мали можливість пройти безкоштовно та анонімно тест на ВІЛ та отримати результат через 15 хвилин. Всі студенти були охоплені якісним дотестовим та післятестовим консультуванням сертифікованими фахівцями.

Протестовано 21 особу, всі результати негативні. Вони можуть бути спокійними, що нікого не поставили під загрозу, тож можуть приймати правильні рішення і надалі. Для деяких #ТЕСТнаВІЛ став тим переломним моментом, що спонукатиме стати обережнішим, по-новому подивитись на ризики та не забувати про профілактику.

Після завершення зустрічей молодь отримала методичну літературу з теми зустрічі та презервативи, отримані з НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України, в рамках співпраці з Міжнародним благодійним фондом «Альянс громадського здоров’я».