На базі поліклініки №1 міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди працює система «Поліклініка без черг».

Ініціатором впровадження проекту у медичному закладі виступив міський голова Олександр ЛИСЕНКО, розпорядженням якого було створено робочу групу по впровадженню IT-сервісів під керівництвом секретаря міської ради Андрія БАРАНОВА.

Сама система покликана допомогти пацієнтам потрапити до лікаря у потрібну годину.

«Впорядкування та вдосконалення режиму роботи медичних закладів міста повинно відбуватися із використанням проектного підходу та впровадження сучасних інформаційних технологій, – говорить Андрій Баранов. – Пілотний запуск системи «Поліклініка без черг», який нами здійснено – важливий крок у цьому напрямку. Для нас дуже важливий зворотній зв’язок з користувачами системи під час «пілоту» для вдосконалення роботи в медичних закладах».

Записатися до потрібного спеціаліста можна через інтернет або тачскрін-термінал. Разом із батьками маленьких пацієнтів переваги пілотного проекту відчує і керівництво медичного закладу, адже система «Поліклініка без черг» – це дієвий інструмент для швидкого вирішення проблем, пов’язаних із завантаженням лікарів та поліпшення якості лікування.

Реалізація проекту відбулася за активної участі відділів охорони здоров’я та інформаційних технологій, керівництва міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди, а також активістів Sumy Smart City.

Наразі сервіс управління пацієнтопотоком працює у тестовому режимі та обслуговує пацієнтів для запису до лікарів поліклініки №1 міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди за адресою: м. Суми, вул. Труда, 3.

Записатися на прийом до лікаря можна за посиланням http://med.smr.gov.ua. Аби ж поділитися своєю думкою щодо користування системою, варто пройти електронне опитування. Для цього треба перейти за посиланням https://goo.gl/5NRViy та заповнити невелику анкету.

Один з авторів проекту «Поліклініка без черг» Артур ВЕРБА зазначив: «Кожна нова клініка, кожне нове місто – окремий випадок зі своїми особливостями. Система достатньо гнучка і постійно вдосконалюється. Це дозволяє нам щоразу підлаштовувати її під унікальні потреби будь-якого медичного закладу».

Згідно МОЗ, впровадження електронної системи охорони здоров’я (eHealth) – важлива умова успішного реформування галузі. Сервіс управління пацієнтопотоком є одним із базових елементів eHealth.
Наразі в рамках впровадження eHealth, проект реалізується ще у п’яти областях України. Швидкий запис на прийом до лікаря онлайн у зручний для людини час швидко стає звичним елементом повсякденного життя українських міст.

Довідково: «Поліклініка без черг» (newmedicine.com.ua) – система контролю та управління потоком пацієнтів. Мета проекту – подолання застарілої організації пацієнтопотоку у державних поліклініках та медичних закладах. Рішення передбачає комплексне використання IT-інструментів: введення електронної черги у закладі, онлайн-запис на консультації та прийоми, логістична взаємодія лікарів, спеціалістів, діагностичних центрів та лабораторій між собою задля комфорту пацієнта.

Систему «Поліклініка без черг» побудовано на принципах відкритості. Модульна структура передбачає можливість подальшої модернізації та інтеграції системи з іншими системами, зокрема МІС (медичними інформаційними системами).

На сьогодні вже близько 16 000 пацієнтів щомісяця користуються електронним сервісом «Поліклініка без черг», що у загальному підсумку дозволяє їм економити близько 20 років свого життя.