Кір небезпечний для всіх невакцинованих дітей та дорослих. Тому в ЮНІСЕФ розповіли, кому та коли потрібно вакцинуватися проти цього захворювання.

Коли дитині потрібен негайний захист від кору?

Якщо дитині виповнилося 12 місяців, не зволікайте зі щепленням КПК. Та якщо дитина старша від 1 року, й ви пропустили перше щеплення, негайно надолужте його.

Дитині 6 років – час отримати другу дозу КПК. Якщо дитині 6 та більше років, вона не має жодної дози вакцини проти кору, зробіть два щеплення з інтервалом в 1 місяць.

Також дитина потребує захисту від цієї небезпечної інфекції, якщо ви не пам’ятаєте, чи робили їй щеплення КПК та не маєте документальних підтверджень.

Чи потребують захисту від кору підлітки та дорослі?

Так, і зараз це дуже важливо. Адже дорослі, як і діти, можуть захворіти на кір, мати важкий перебіг хвороби й потребувати госпіталізації. Інфекція може викликати ускладнення (пневмонію, енцефаліт), призвести до інвалідності чи смерті.

Коли дорослим варто вакцинуватися проти кору?

Якщо у дорослих та підлітків (або у батьків підлітків) є сумніви щодо того, чи хворіли вони в дитинстві на кір або чи були вакциновані від нього, варто зробити щеплення. Зазвичай схема імунізації дорослих передбачає введення двох доз вакцини КПК із мінімальним інтервалом у 28 днів.

Чи можна вакцинуватися проти кору під час спалаху?

Під час спалаху надзвичайно важливо захистити дитину від кору. Щеплення – єдиний надійний спосіб здобути захист від інфекцій. Так само якщо дорослий не має щеплення, потрібно його зробити.

Чому деякі люди хворіли на кір, навіть якщо були повністю вакциновані?

Захворіти також можуть ті, кому ввели вакцину, яка зберігалася у неналежний спосіб і втратила свої властивості. Крім того, деякі відомості у довідках про щеплення можуть не відповідати дійсності. Жодна вакцина не може дати 100% захисту. У 3-5% людей не формується імунітет після вакцинації.

Якщо у вас виникли питання щодо щеплення дітей та дорослих, поставте їх фахівцям гарячої лінії МОЗ ТА ЮНІСЕФ “Спільно до здоров’я” 0 800 351 896. Медичні працівники-експерти з вакцинації та консультанти з грудного вигодовування працюють для вас з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 20:00, у суботу з 11:00 до 20:00.