Менінгіт у дітей – одне з тих захворювань, яке одним своїм назвою наводить панічний жах на всіх без винятку батьків. І незважаючи на те, що лікування менінгіту ніколи не обходиться без втручання лікарів, саме спостережливість мами і тата може зіграти вирішальну роль в успішному одужання дитини.

Навіть в наші дні менінгіт, особливо у дітей, вважається однією з найбільш небезпечних хвороб. Для порівняння: за останні 75 років смертність від більшості дитячих хвороб скоротилася в середньому в 25 разів, тоді як випадків летального результату при менінгіті серед дітей стало менше всього лише в 2 рази.

В останні тижні в Сумах збільшилась кількість захворювань на менінгіт у дітей шкільного віку, так за вересень 2018 року сталося вже 11 випадків. Це не епідемія (у різних дітей різні збудники), а сезонне збільшення, пов’язане зі зниженням імунітету (перегрівання, переохолодження, зміна клімату, стресові ситуації, тощо).

Менінгіт це запальне захворювання оболонок головного мозку, яке без лікування може призвести до тяжких наслідків.

В усьому Світі великий відсоток людей вмирає від менінгіту, тому, якщо у вашої дитини:

  • підвищення температури;
  • головний біль;
  • нудота, блювання;
  • світлобоязнь;
  • слабкість, сонливість, або навпаки збудженість;
  • можливо вимушене положення у ліжку (на боку з запрокинутою головою, прижатими до живота ногами, все це симптоми Керніга).

Симптом Керніга. Щоб визначити цей симптом, батькам треба покласти дитину на спину і зігнути ногу в тазостегновому і колінному суглобі. Далі слід спробувати розігнути тільки в коліні. При менінгіті нога у дитини повністю не розігнеться і з’явиться різкий біль в попереку.

Не чекайте з моря погоди, не займайтесь самолікуванням, або порадами «спеціалістів», а звертайтесь до лікаря.

Чим раніше ви звернетесь до лікаря, тим швидше одужає ваша дитина.

Діти з менінгітом лікуються у Сумській міській дитячій клінічній лікарні в неврологічному відділенні, де працюють висококваліфіковані лікарі вищої категорії.

Лікарня має достатню кількість сучасного діагностичного обладнання, комфортабельні умови перебування.

Діти виписуються з одужанням при своєчасному зверненні.

Не зволікайте!