6 листопада 2018 року в Києві відбулася XVI Міжнародна Спеціалізована Виставка «КомунТех–2018» за підтримки проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях». До роботи були залучені німецькі фахівці, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства охорони здоров’я України, ініціативи ЄС «Угода мерів», Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO).

Керівники міст, їхні колеги з профільних структурних підрозділів виконавчих комітетів міських рад, керівники об’єднаних територіальних громад та головні лікарі поділились досвідом реформування медичної галузі в регіонах.

Учасники розглянули такі питання:

• Особливості енергозбереження в муніципальних медичних закладах;

• Особливості проведення енергетичних обстежень у лікарнях;

• Енергоменеджмент муніципальних будівель. Директиви ЄС;

•Особливості фінансування енергоефективних проектів у муніципальних медичних закладах, зокрема, міжнародними фінансовими організаціями;

•Досвід впровадження енергоефективних проектів у муніципальних медичних закладах та ін.

Зокрема виступ Олександра Ємця в панельній дискусії був присвячений досвіду впровадження енергоефективного проекту на прикладі дитячої лікарні спільно з GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».